تامین و راه اندازی هیات مدیره

Portfolios

تامین و راه اندازی هیات مدیره

تامین و راه اندازی هیات مدیره و برگزاری کارگاه اموزشی

امروزه نقش دبیر هیات مدیره از آنچنان اهمیتی برخوردار شده که همانند حسابداران خبره، دبیران هیات مدیره نیز باید اموزش ،مهارت و تجربیاتی مختلفی را پشت سر بگذارند تا از صلاحیت لازم برای احراز این شغل برخوردار شوند و بتوانند با افتخار در ان جایگاه بخوبی انجام وظیفه نمایند.

همچنین این نقش از چنان اهمیتی برخوردار شده که تحقیقات گوناگون در ایران اسلامی و سایر ممالک متمدن و پیشرفته نشان داده علت عدم استقرار نظام حاکمیت شرکتی، مشارکتی و یا مجتمع های مسکونی در این کشورها به علت نبود پست حرفه ای دبیر هیات مدیره است.

متاسفانه باورهای غلط بسیاری درباره احراز اعضای هیات مدیره امری ذاتی است بلکه باید قبول کرد که این مهم امری اکتسابی و نیاز به اموزش،مهارت و تجربه فراوان دارد که مانند یک پزشک متخصص درد ها را شناسایی ، مانند رایانه قوانین را در حافظه  و مانند دارو درمان نماید.

 افرادی که از حاکمیت شرکتی و مشارکتی درک صحیحی ندارند همه اعضا و حتی دبیران هیات مدیره را افرادی کم ‌اهمیت تلقی می کنند که تنها ساعات کاری سایرین را یادداشت می‌کنند.اما در حقیقت تک تک افراد  و دبیران هیات مدیره، اعضای هیات مدیره را از مشاوره خود بهره‌مند می‌سازند تا مجموعه بدست گرفته شان در مسیر صحیح حرکت کند و همچنین از تطابق عملکرد شرکت با قوانین و مقررات حاکمیتی، اطمینان حاصل می‌ کنند. و با ثبت و مستند نمودن تمامی کارها و فعالیت ها مجموعه های مشارکتی را به حد اعلاء برسانند

Avatar
بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با مرور این وب سایت، با خط مشی رازداری ما موافقت می کنید.
موافقم