مدیران و رهبران تغییر pishgam10 ژانویه 18, 2023

مدیران و رهبران تغییر

مجله مدیران دوراندیش

سلامی باز بر دوستان و همراهان بزرگوارم

از اینکه درخدمت شما دوستان و همراهان  بزرگوارم هستم بسیار خوشحالم هستم. امروزه اکثر فرهیخته گان و نظریه پردازان بزرگ براین باورند که در تمامی جهات زندگی می بایستی گاها دست به تغییر زد . در در جایی که نیاز به تغییر است ،تغییر را اگر قبولش نکنید بایستی به جنگش بروید و این مشکل تا زمانی پا برجاست که نتوانید روش های جدید زندگی و روش های جاری و سنتی را متغیر نکنیم نمی توانیم در آرامش باشیم.  بنا براین قصد دارم در خصوص رهبری تغییر با شما صحبت کنم . رهبری تغییر مدلی است که با استفاده از ترکیبی از سبک های رهبری در آماده نگاه داشتن اطرافیان،خانواده،کارکنان ، تیم ،گروه و سازمان برای یاد گیری و رشد مستمر دارد.

دوستان گرامی در سیستم سازمانی و اداری این سبک تا حد زیادی متفاوت از مدل مدیریت و رهبری سنتی است که معطوف به کنترل کارکنان از طریق مدیران است .

به نظر شما رهبران تغییر چه کسانی هستند؟

رهبران تغییر کسانی هستند که به آینده فکر میکنند مقصد را میشناسند،اعتماد بنفس در وجودشان برای ایجاد تغییر داشته و نیز برای کمک و هدایت دیگران در ایجاد تغییر صبر و بردباری بخرج میدهند ما نمی توانیم تغییرات را کنترل کنیم اما می توانیم خود را برای ان آماده و مهیا کنیم.

یک مدل کار آمد در شرایط متفاوت از سبک ها و معماری های متفاوتی استفاده میکند وقتی سرعت تغییر افزایش یابد بیشتر بر محیط هایی مانند خانواده ، سازمان و هرجا ومکان تاثیر می گذارد مهارت های مورد نیاز برای هدایت (سازمان و موارد ذکر شده) در جریان تغییر بصورت فزاینده ای مهم می شود .

رهبران تغییر نیازمند شناسایی نقاط مناسب و موارد اشتباه محیط زندگی، سازمان خود و دیگرسازمانها می باشند . افراد دانا و مدیران با کسب دانش مانند آگاهی از نظریه های مدرن و کارآمد در خانواده ،اجتماع ، کسب و کارخود، با یادگیری صحیح استفاده از فناوری های جدید، توانمند سازی خود را با هماهنگی ، تطبیق ، اقتباس و دریافت مهارتها ،برنامه ریزی، استراتژی ها و پذیرا بودن تفکر خلاق می توانند به رهبران تغییر تبدیل شوند.

حال دوستان عزیزم آیا شما می توانید رهبری تغییر درخانواده ،جامعه ، موسسه ، سازمان و یا مرکزی را که در آن فعالیتی دارید را باشید؟

باز هم منتظر پیام های دوستانتان که از این وب سایت ارائه می شود باشید از اینکه با ما تا پایان بودید سپاسگذاریم. با یکدیگر و در کنار هم دیگر ما میتوانیم تحولات نوینی در همه جا خصوصا سازمانی رقم بزنیم به امید خدا.

[avatar user=”capt” size=”thumbnail” align=”right” /]

یک دیدگاه بنویسید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * مشخص شده اند

پنج + هفده =